Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Informatické myšlení

flag en

X Scratch II Learner Online - pravidelný týdenní online kurz

Pondělí 14. 9. 2020 - Sobota 30. 1. 2021

16:00 - 17:15

Kraj: Hlavní město Praha

Adresa: online kurz

Typ akce: online kurz

  • Vytvořeno speciálně pro děti od 8 let do 12 let.

  • Žádné předchozí znalosti nejsou potřeba.

  • Je potřeba mít vlastní PC s připojením k internetu a kamerou a sluchátka s mikrofonem.

Termín: 

středa 16:00-17:15

Program: 

V kurzu Scratch II - Learner Online naše programy posuneme na další úroveň tím, že budou pěkně strukturované, čitelné a snadno je budeme moci dále rozšiřovat. Studenti se naučí, jak pracovat se scénáři, které fungují jako bloky kódu a umožňují nám, aby byl náš program hezky uspořádaný. To se nám bude hodit především u velkých projektů, které nás v kurzu čekají. Rozsáhlé projekty nás budou provázet několika lekcemi, a proto začne být klíčové, abychom se neztratili v záplavě dlouhého kódu. Na projektech si ukážeme také rozdíl mezi konstantami, proměnnými a parametry, které budeme postupně přidávat k našim funkcím v programech. Prohloubíme také svou znalost klonování a využijeme ji pro tvorbu instancí objektů za běhu (např. střel nebo nepřátel). V neposlední řadě se podíváme, jak můžeme pomocí seznamů řešit například inventář herní postavy, která sbírá položky podle nákupního seznamu, nebo jak si jednoduše vytvořit velké bludiště.

Co se studenti naučí?

  • Pokročilé příkazy Scratch.

  • Kreativně přemýšlet, nebát se chyb a pracovat s nimi.

  • Pokročilejší programátorské koncepty jako seznamy, klonování a paralelní programování.

 

Více informací a přihlášení.

Zůstaňte v obraze


© Copyright 2018 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Vyrobil Rexonix, corporate design Helena Jiskrová. Pravidla ochrany osobních údajů