Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Informatické myšlení

flag en

Seznamujeme se se světem technologií

Pondělí 3. 8. 2020 - Pátek 7. 8. 2020

10:00 - 17:00

Kraj: Hlavní město Praha

Adresa: Holešovice - P7

Typ akce: příměstský tábor

Program

Děti jsou přirozeně zvídavé a chtějí přijít na kloub tomu, jak věci fungují, a přesně to jim v rámci tábora umožníme. Ze všeho nejdřív se podíváme, jak počítač funguje, jak se ovládá a co všechno umožňuje. Nahlédneme i dovnitř a hravou formou se dostaneme k tomu, z čeho se skládá. Když se s ním děti trochu naučí pracovat, psát a kreslit, vytvoříme si jednoduchý program pro počítač. Poté se seznámíme s malými robůtky Ozoboty a naučíme se, jak fungují a jak se jim zadávají příkazy. Budeme také objevovat internet a naučíme se, jak vyhledávat a pracovat s informacemi. Hravou formou si projdeme hlavní rizika online světa a jak dodržovat zásady bezpečnosti. Průvodci celým týdnem nám budou pohádkové postavy a vše bude probíhat zábavnou a hravou formou. Podstatnou součástí tábora bude i pobyt venku a exkurze do jedné z předních IT společností.

Vstupní znalosti

Ke kurzu nejsou zapotřebí žádné speciální znalosti. Půjdeme pěkně postupně a všechno si ukážeme.

Co se studenti naučí?

  • Základy uživatelské práce s PC 
  • Základy algoritmizace a programování
  • Seznámí se s roboty
  • Práci s internetem, vyhledávání informací a online bezpečnost

Přihlášení zde.

Další akce MakeITtoday.

 

Zůstaňte v obraze


© Copyright 2018 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Vyrobil Rexonix, corporate design Helena Jiskrová. Pravidla ochrany osobních údajů