Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlsíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Informatické myšlení

flag en

Pilotování vznikajících učebnic
Vzdělávací materiály pro VŠ

Učebnice a vzdělávací materiály pro školy

Betaverze sad vzdělávacích materiálů odpovídají novým RVP z informatiky pro všechny stupně škol. Vytvořené materiály jsou dány k dispozici učitelům jako návod či inspirace, jak učit danou oblast informatiky a přitom u žáků rozvíjet myšlení nebo jak naplnit vzdělávacím obsahem výuku, aby vyhovovala novým RVP. Učitel se může rozhodnout podle těchto materiálů realizovat celou svoji výuku, nebo si vybrat některé oblasti a svoji výuku jimi doplnit. Finální verze těchto učebnic bude po pilotním ověření na školách k dispozici pro školní rok 2020-21.

Vzdělávací materiály slouží také pro ověřování na školách – na jejich základě budou tyto materiály v příštím roce dále vylaďovány. V roce 2020 budou hotovy a zveřejněny definitivní verze.

K materiálům z oblasti robotiky je třeba dokoupit odpovídající hardware. Ostatní materiály nevyžadují žádné další náklady (kromě školních počítačů a připojení na Internet). Každá sada materiálů obsahuje úvodní pasáž, která vysvětluje, jak se v materiálu orientovat, jak podle něj vést výuku a co si na ni připravit, nainstalovat apod.

Rozcestník učebnic

Tabulka znázorňuje pokrytí jednotlivých ročníků školní docházky našimi učebnicemi.
Sytější podbarvení ukazuje, pro které ročníky je učebnice určena. Světlejší podbarvení znamená, že pro tento věk žáka je možno učebnici též použít s tím, že je na učiteli, zda případně provede výběr nebo úpravy.
Kliknutím na odkaz přejdete na stránku konkrétní učebnice s možností jejího stáhnutí nebo přímého přístupu k online materiálům.

 

 ZŠ / 1. stupeňZŠ / 2. stupeň
  1234567891234
Programování a algoritmizace Tomáš                        
Robotické hračky Bee-bot                        
          Scratch 1. st.                
              Scratch 2. st.          
                Scratch 2. st. (pokročilí)        
                    Python    
Informatika (ostatní témata)         Základy informatiky 1. st.                  
            Základy informatiky  2. st.              
          Práce s daty              
                      Základy teoretické informatiky
Základy robotiky         LEGO WeDo                
                LEGO Mindstorms        
                      Micro:bit s Pythonem  
                      Arduino  

Přehled učebnic

Zůstaňte v obraze


© Copyright 2018 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Vyrobil Rexonix, corporate design Helena Jiskrová. Pravidla ochrany osobních údajů