Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Informatické myšlení

flag en

Programujeme Micro:bit v Pythonu

Čtvrtek 28. 11. 2019

08:00 - 16:00

Kraj: Jihočeský kraj

Adresa: Pedagogická fakulta JU v Č. Budějovicích, učebna č. 242 (v 1. patře budovy Jeronýmova)

Typ akce: Konference

Další vzdělávání pro učitele informatiky

Série jednodenních setkávání s učiteli informatiky.
Náplní jsou přednášky a workshopy na různá témata související s výukou informatiky na ZŠ a SŠ.
Ukazujeme a přinášíme nové trendy ve výuce.
Setkání na sebe tematicky nenavazují.

Zváni jsou zejména učitelé, kteří k nám přijdou poprvé.

 

Program:

  • Programujeme Micro:bit v Pythonu (workshop)
    Micro:bit je programovatelná destička, kterou před několika lety BBC vybavila každého anglického školáka, aby se pomocí něho učil základům programování. Má několik vestavěných senzorů a pole 25 LED diod, které lze naprogramovat, aby např. zobrazovaly ikonky (foto).  Micro:bity spolu navzájem komunikují přes Bluetooth, ovládají sluchátka apod. Lze je naprogramovat v Pythonu nebo v blokovém jazyce.
    Autor nové učebnice PRIM o programování Micro:bitu v Pythonu pro SŠ Jiří Pech povede workshop, v němž učitele seznámí se základy práce, představí některé úlohy a vysvětlí styl výuky podle této učebnice. Jazyk Python volíme proto, že v rámci projektu PRIM vznikla též učebnice programování v Pythonu, s touto učebnicí tak vytváří navazující komplet. Studenti tak mohou využít své znalosti programování v Pythonu při ovládání Micro:bitu.
  • Základy Pythonu (workshop)
    Pro ty učitele, kteří jazyk Python neovládají, jsme na úvod zařadili na úvod dne krátký vstupní kurz tohoto jazyka, aby se mohli zorientovat a mohli jej během hlavního workshopu používat. Ostatní si jej osvěží, současně si vyzkouší úlohy z nové učebnice; workshop povede její autor Václav Šimandl.

Věříme, že si cestu k nám stejně jako v minulosti najdou učitelé, kteří chtějí slyšet (a na vlastní kliknutí si vyzkoušet) novinky, dozvědět se o moderních trendech a zajímavostech, které mohou obohatit jejich výuku a koneckonců sejít se s kolegy z dalších škol, být mezi svými.

Budeme si považovat, pokud na DVUI přijdete.

Kurzy jsou zdarma, absolventi získají certifikát (ukázka).

Přihlášky prosím zasílejte sekretářce katedry informatiky Lence Fialové na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Na setkání se těší Vaši kolegové z katedry informatiky PF JU.

DVUI je podporováno z projektu PRIM – Podpora rozvíjení informatického myšlení.

Zůstaňte v obraze


© Copyright 2018 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Vyrobil Rexonix, corporate design Helena Jiskrová. Pravidla ochrany osobních údajů