Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Informatické myšlení

flag en

Bobřík informatiky. Hurá na lov!

 Greetings 2019

Soutěž probíhá online na webové stránce www.ibobr.cz. Soutěží se na školních počítačích v počítačové učebně. Zúčastnit se mohou žáci od čtvrtých ročníků ZŠ po maturitu. Maturitní kategorie má i ústřední kolo soutěže, v němž se soutěží pod dohledem odborné komise o zajímavé ceny.

Bobřík vznikl v roce 2004 v Litvě, nyní probíhá ve více jak 50 státech. Česká republika je šestá co do počtu soutěžících. Vloni se zúčastnilo 79 988 žáků. Zapojte do lovu bobříka i svoji školu!

Na webové stránce jsou archivy testů z minulých ročníků. Každý si tedy může Bobříka zkusit i mimo soutěž. Test se vyhodnotí automaticky po dokončení. Soutěžící se tedy okamžitě dozví, v jakých úlohách chyboval a jaká jsou správná řešení. Výsledky testu zahrnují také vysvětlení, co je na dané úloze informatického.

Více si o soutěži můžete přečíst v našem článku.

 Ukázky úloh z Bobříka informatiky:

Snímek obrazovky 2019 03 05 v 20.04.53

 

Snímek obrazovky 2019 03 05 v 20.04.32

Zůstaňte v obraze


© Copyright 2018 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Vyrobil Rexonix, corporate design Helena Jiskrová. Pravidla ochrany osobních údajů