Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Informatické myšlení

flag en

Hračky a deskovky

Chcete pořídit svým dětem zajímavý dárek? Zkuste si prohlédnout ty, které podle nás dobře rozvíjí informatické myšlení, třeba vás některá zaujme.

Hračky

Ozoboti

EvoFollow 1920x1200 3

Znáte tyhle robůtky, které jsou aktuálně jednou z nejoblíbenějších hraček na trénink logiky? Jsou stoprocentně poslušní! Dělají totiž přesně ty pohyby (zahni vlevo, otoč se o 90°,...), které jim nakreslením barevných kódů zadáte, a podle nich se pohybují po vámi namalovaných čarách. Zaručená zábava na celé odpoledne pro malé i velké!

Také byste chtěli vlastního Ozobota? V ČR je zatím trochu obtížné je sehnat, ale na velkých internetových obchodech se pořídit dají. A dokonce jsou jimi už vybavené i některé školy! Tak to třeba navrhněte i v té vaší. Nejlepší české Ozostránky.

Cubetto

P1155640

Hra Cubetto slibuje, že naučí programovat i ty nejmenší. Jde o deskovou hru pro děti od tří let, ve které je úkolem dostat dřevěné vozítko z bodu A do bodu B. Na Kickstarteru během několika dní uchvátila nečekaně velké množství lidí a hitem je i po několika letech na trhu.

Článek o IT hračkách pro menší i větší zpracovaly Czechitas a můžete si ho přečíst tady.

Futuro Cube

Herní kostka ovládaná pohybem.


Deskovky

Ricochet Robots

Najděte jako první tu nejkratší cestu robota k právě zvolenému cíli. Variant je více, ale jen jedna je tan nejkratší. Vymyslete ji první! Ricochet Robots je v podstatě logická optimalizační úloha, ve které máte za úkol pomoci najít robotů důmyslnou cestu k cíli. Před hrou je sestaven hrací plán skládající se ze čtyř částí. Každá z nich je oboustranná, čímž je umožněna značná variabilita hrací desky (96 možností). Hrát může libovolný počet hráčů, kteří nad hrací plochou řeší problém, jak dostat robůtka co nejméně tahy k jeho cíli. Velkou výhodu této hry představuje fakt, že všichni hráči hrají současně. Hráči proto nepohybují přímo roboty na desce, ale cestu hledají jen v duchu. Ten, komu se podaří nalézt nejkratší, získává žeton.

RoboRally

Klasická závodivá hra, ve které programujete své roboty tak, aby co nejrychleji projeli továrnou plnou nástrah. Programování se děje za pomoci karet s jednoduchými pokyny (doleva, doprava, vpřed), problém je ale v tom, že jakmile jednou program sestavíte, nemůžete s ním už hnout. Hra je určena pro 2-8 hráčů (verze 2016) a čím víc hráčů hraje, tím lepší zábava.

 

Zůstaňte v obraze


© Copyright 2018 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Vyrobil Rexonix, corporate design Helena Jiskrová. Pravidla ochrany osobních údajů