Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlsíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Informatické myšlení

flag en

Videa

Přehled tématických videí o tom, co je to informatické myšlení, jak ho pojali v některých školách, nebo proč je pro dnešní společnost tak důležité. Nemáte-li mnoho času a přesto chcete vědět víc, jsou videa ideální cestou, kde lze začít.

Javorkovi - O programování

Záznam povídání manželů Javorkových, kteří dělají úžasný kroužek programování pro děti. Vysvětlují, proč je dobré učit děti programovat a jak.

Programma il Futuro

Hráč NBA italského původu vysvětluje, co má společného práce trenéra s informatickým myšlením a proč je dobré, aby se základům učilo co nejvíce dětí bez rozdílu svého dalšího profesního směřování. Anglické titulky.

BBC - Computational thinking

Základy o informatickém myšlení pro každého. Anglický jazyk.

Google - Computational thinking

Obdobné základy o informatickém myšlení od společnosti Google. Obsahuje také řadu dalších odkazů na videa a další tématické materiály. Anglický jazyk.

Kids learning to code

Názorná ukázka toho, jak lze učit informatickému myšlení ve školách z Velké Británie. Anglický jazyk.

Zůstaňte v obraze


© Copyright 2018 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Vyrobil Rexonix, corporate design Helena Jiskrová. Pravidla ochrany osobních údajů