Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Informatické myšlení

flag en

Videa

Přehled tématických videí o tom, co je to informatické myšlení, jak ho pojali v některých školách, nebo proč je pro dnešní společnost tak důležité. Nemáte-li mnoho času a přesto chcete vědět víc, jsou videa ideální cestou, kde lze začít.

 

Náš YouTube kanál iMyšlení

Zde můžete zhlédnout různá tématická videa. Některá vám například blíže vysvětlí, co je to informatické myšlení nebo představí kroužky informatiky pro děti.

Javorkovi - O programování

Záznam povídání manželů Javorkových, kteří dělají úžasný kroužek programování pro děti. Vysvětlují, proč je dobré učit děti programovat a jak.

Programma il Futuro

Hráč NBA italského původu vysvětluje, co má společného práce trenéra s informatickým myšlením a proč je dobré, aby se základům učilo co nejvíce dětí bez rozdílu svého dalšího profesního směřování. Anglické titulky.

BBC - Computational thinking

Základy o informatickém myšlení pro každého. Anglický jazyk.

Google - Computational thinking

Obdobné základy o informatickém myšlení od společnosti Google. Obsahuje také řadu dalších odkazů na videa a další tématické materiály. Anglický jazyk.

Kids learning to code

Názorná ukázka toho, jak lze učit informatickému myšlení ve školách z Velké Británie. Anglický jazyk.

Zůstaňte v obraze


© Copyright 2018 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Vyrobil Rexonix, corporate design Helena Jiskrová. Pravidla ochrany osobních údajů