Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Informatické myšlení

flag en

Základy programování na 1. stupni ZŠ

Pátek 20. 3. 2020

08:30 - 15:30

Kraj: Jihočeský kraj

Adresa: PF JU, Jeronýmova 10, České Budějovice, učebna J242

Typ akce: Workshop

Cílem kurzu je poskytnout účastníkovi základní programovací dovednosti, které mu umožní orientovat se v blokově orientovaném programovacím prostředí Scratch natolik, aby byl schopen programovat na úrovni, kterou vyžaduje nový RVP pro oblast informatiky a ICT na 1. stupni ZŠ. Absolvent kurzu si udělá představu, co je to programování a algoritmizace, pozná základní příkazy jazyka Scratch a naučí se sestavovat scénáře (jednoduché programy) a číst programový kód na základní úrovni. Dalším cílem je rozvíjení informatického myšlení učitelů, používat při řešení problémů algoritmizaci, abstrakci, generalizaci. Absolvent bude schopen řešit jednoduché programovací úlohy a orientovat se v učebnici programování pro 1. stupeň ZŠ autorů Kalaš a Mayerová.

Cílová skupina: učitelé 1. stupně ZŠ.

Více informací a registrace zde.

 

Zůstaňte v obraze


© Copyright 2018 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Vyrobil Rexonix, corporate design Helena Jiskrová. Pravidla ochrany osobních údajů