Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Informatické myšlení

flag en

Informatika bez počítače a robotika na 2. stupni ZŠ

Pátek 3. 4. 2020

08:30 - 15:30

Kraj: Jihočeský kraj

Adresa: PF JU, Jeronýmova 10, České Budějovice, učebna J242

Typ akce: Workshop

Nová informatika a především chystaná RVP z této vzdělávací oblasti pokrývají kromě programování řadu dalších tematických oblastí, jako je kódování textu a obrázků, modelování, informační systémy či práce s daty nebo robotika. Tato témata chceme učitelům představit na aktivitách pro žáky 2. stupně ZŠ. Účastníci si udělají představu o tom, jak vypadají informatické úlohy a jak obtížné je takové úlohy řešit.

V první části školení se budeme věnovat „informatice bez počítače“, tedy tématům, v nichž není nutné počítač používat a která učitel najde v učebnici Berkiho a Drábkové. V druhé části si zkusíme postavit a naprogramovat robota ze stavebnice Lego Mindstorms; účastníci si udělají představu, jak může vypadat výuka podle učebnice Jakeš a kol. 

Cílovou skupinu tvoří učitelé 2. stupně ZŠ a nižších stupňů víceletých gymnázií.

Více informací a registrace zde.

Zůstaňte v obraze


© Copyright 2018 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Vyrobil Rexonix, corporate design Helena Jiskrová. Pravidla ochrany osobních údajů