Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Informatické myšlení

flag en

I letos se můžete připojit k celosvětové události - Hodině kódu, která letos probíhá v týdnu informatiky od 7. do 13. prosince.

 

Během tohoto týdnu může kdokoliv zažít hodinový online úvod do informatiky a osvojit si základy programování. Během hodiny můžete zjistit, že programování je zábavné, kreativní a je dostupné jakýmkoliv věkovým kategoriím. Skvělé je, že po Hodině kódu můžete s výukou a online kurzy pokračovat, jelikož jsou na stránkách zveřejněny stále.

Hodinu kódu pořádá  Code.org, veřejná nezisková organizace, která si klade za cíl zvyšovat zájem o informatiku. Tato akce je podporována partnery, jako jsou - Microsoft, Apple, Amazon, Boys and Girls Clubs of America, College Board a další.

Jak se přihlásit?

Naplánovat Hodinu kódu pomůže příručka.
Hodinu kódu můžete zorganizovat ve vaši škole, komunitě, v mimoškolním klubu, v práci. Ale přihlásit se lze i samostatně. Potřeba je pouze vybrat z nabídky kurz dle vašich schopností a věku.
Některé kurzy vyžadují počítač nebo smartphone či tablet, jiné nevyžadují techniku žádnou.

Více informací k Hodině kódu a registraci naleznete na webových stránkách.

highlight nba

Sdílejte akci:

Zůstaňte v obraze


© Copyright 2018 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Vyrobil Rexonix, corporate design Helena Jiskrová. Pravidla ochrany osobních údajů