Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Informatické myšlení

flag en

Na školení v Českých Budějovicích 9. 11. 2018 se již podruhé v krátkém čase sešli učitelé 1. stupně ZŠ, kteří se rozhodli připravit se na chystané změny ve výuce informatiky. Vyzkouší u svých žáků v 5. třídách vyučovat základy programování v prostředí Scratch, a proto se nechali proškolit přímo od autorů učebnice prof. Kalaše a Dr. Mayerové. Ovládali postavy na monitoru pomocí příkazů, skládali bloky příkazů dohromady a vytvářeli programy. Ověřovali, jestli postavy vykonávají to, co chtěli, a programy upravovali. Přitom se dozvěděli, jak vést výuku, na co si dávat pozor, jak žáky a jejich práce kontrolovat a které důležité cíle nepřehlédnout. 

Mezi účastníky byli i 3 ředitelé škol a také odborníci, kteří budou v rámci projektu PRIM připravovat celostátní model takového školení, tak aby bylo v budoucnu dostupné ostatní učitelům a mohlo být realizováno prakticky v každém městě. Účastníky ještě v lednu čeká 3., závěrečné setkání, mezitím již ale programování učí a mají z výuky první zkušenosti a zážitky, o které se s ostatními podělili.

Sdílejte akci:

Zůstaňte v obraze


© Copyright 2018 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Vyrobil Rexonix, corporate design Helena Jiskrová. Pravidla ochrany osobních údajů