Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlsíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Informatické myšlení

Pilotování vznikajících učebnic

Učebnice a vzdělávací materiály

První vývojové verze sad vzdělávacích materiálů odpovídají novým RVP z informatiky pro všechny stupně škol. Vytvořené materiály jsou dány k dispozici učitelům jako inspirace, jak učit danou oblast informatiky a přitom u žáků rozvíjet myšlení nebo jak naplnit vzdělávacím obsahem výuku, aby vyhovovala novým RVP. Učitel se může rozhodnout podle těchto materiálů realizovat celou svoji výuku, nebo si vybrat některé oblasti a svoji výuku jimi doplnit.

Vzdělávací materiály slouží také pro ověřování na školách – na jejich základě budou tyto materiály v příštích dvou letech dále vylaďovány. V roce 2020 budou hotovy a zveřejněny definitivní verze.

K materiálům z oblasti robotiky je třeba dokoupit odpovídající hardware. Ostatní materiály nevyžadují žádné další náklady (kromě školních počítačů a připojení na Internet). Každá sada materiálů obsahuje úvodní pasáž, která vysvětluje, jak se v materiálu orientovat, jak podle něj vést výuku a co si na ni připravit, nainstalovat apod.

předškolní, základní, 4 - 8 let, robotika

střední, 15 - 18 let, robotika

základní, ideálně 7. ročník ZŠ, programování

základní, 11 - 13 let, informatika

střední, 15 - 18 let, informatika

základní, 12 - 15 let, informatika

Zůstaňte v obraze


© Copyright 2018 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Vyrobil Rexonix, corporate design Helena Jiskrová. Pravidla ochrany osobních údajů